Freestyle quad


Freestyle na quadach nie jest tak popularną dyscypliną, jak freestyle na motocyklach. Z kilku powodów: opanowanie i sterowanie w powietrzu czterokołowcem jest o wiele trudniejsze, niż zwykłym motocyklem crossowym. Maszyna ta jest także trudniejsza, jeśli chodzi o wykonywanie na niej tricków i co najważniejsze – jest dużo cięższa od crossówki.

Z tych powodów freestyle na quadzie uprawia zaledwie kilkunastu zawodników na całym świecie, a wśród nich znajdują się także bracia Maciek i Patryk Siekaj.

19-letni Patryk i 22-letni Maciej udowadniają, że na quadach też można latać z rampy i wykonywać niesamowite ewolucje. Ich widowiskowe występy dostarczają wielu emocji. Obaj cały czas pracują nad nowymi trickami, aby stale zaskakiwać publiczność.

W listopadzie 2016 roku podczas Diverse NIGHT of the JUMPs w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot Patryk dołączył do elitarnego grona i został piątym na świecie i zarazem najmłodszym zawodnikiem, który wykonał i wylądował salto w tył na quadzie. Przygotowanie do wykręcenia Backflipa zajęło cały sezon, ale jak sam mówi – było warto.

25 marca podczas Diverse NIGHT of the JUMPs w TAURON Arenie Kraków ponownie zobaczymy braci z Pomorza udowadniających, że niemal 200 kilogramowe maszyny mogą latać z rampy nie gorzej, niż motocykle.