Show specjalne


Polskim edycjom Diverse NIGHT of the JUMPs zawsze towarzyszy show specjalne. Jest to wyjątkowy dodatek do pasjpnującej rozgrywki, który zachwyca widzów.

Tandem Backflip

W 2009 roku Petr Pilat stał się pierwszym zawodnikiem, który wykonał Tandem Backflipa, czyli salto w tył na motocyklu z pasażerem. Petr do udziału w tej karkołomnej ewolucji zaprosił ówczesnego Mera Pragi – Pavla Bema. Wszystko poszło gładko i obaj panowie przeszli do historii FMX i motosportów w ogóle.
W 2013 roku wyzwanie towarzyszenia Petrowi podczas wykonywania salta w tył na motocyklu przyjęła Iwona Guzowska. Widzowie w ERGO Arenie Gdańsk/Sopot, którzy byli świadkami tego niesamowitego wyczynu, byli zachwyceni. Natomiast Iwona – wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w boksie i kickboxingu do dzisiaj wspomina ten wyczyn, jak jedno z najbardziej niesamowitych przeżyć.

W 2015 roku rozpoczął się kolejny rozdział w historii FMX. Dwie edycje konkursu „Tandem Backflip Hero“ wyłoniły laureatów, którzy kolejno najpierw na Pomorzu, a następnie w Małopolsce, wykonali z Petrem Backflipa. Była to pierwsza sytuacja, kiedy każdy miał szansę zostać gwiazdą Diverse NIGHT of the JUMPs. 21 listopada w ERGO Arenie Gdańsk/Sopot Mateusz Wieczorek wykręcił salto w tył z Petrem, nartomiast 12 marca 2016 wyczyn ten wykonał z Czechem także Jarosław Tworzydło.

Buggy Backflip

19 listopada 2016 roku w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot Gerhard Mayr udowodnił, że niemal 700 kilogramowym pojazdem Polaris RZR również można latać. Austriak wykorzystał do tego celu specjalnie skonstruowaną rampę, która wysłała go w powietrze i pozwoliła bezpiecznie wykręcić i wylądować Backflipa.

Quad Backflip

Również 19 listopada 2016 roku Patryk Siekaj dołączył do elitarnej piątki zawodników, którzy wykręcili i wylądowali salto w tył na quadzie. Wtedy jeszcze 18-letni Patryk stał się również najmłodszym zawodnikiem, który wykonał tę ewolucję. Przygotowania do tego wyczynu trwały cały sezon, ale zarówno radość zawodnika, jak i aplauz widzów pokazały, że było warto.
Nie inaczej było w marcu 2017 w TAURON Arenie Kraków. Patryk ponownie wysłał quada z rampy i bezpiecznie wykręcił nim salto w tył, które zostało docenione przez publiczność i nagrodzone mocną owacją.

Snowmobile Show

W marcu 2018 roku podczas czwartej odsłony Diverse NIGHT of the JUMPs ekstremalnych wrażeń dopełni, pierwszy w historii tego wydarzenia w Krakowie, pokaz freestyle’u na skuterze śnieżnym. Nie będziemy zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale powiemy tylko tyle, że nie zawsze skuter będzie latać płozami na dół.

Odliczanie do polskiej rundy Mistrzostw Świata 2018 trwa. To będzie najbardziej ekstremalna noc w historii TAURON Areny Kraków. 24 marca – bądźcie tam z nami!