Show specjalne


Polskim edycjom Diverse NIGHT of the JUMPs zawsze towarzyszy show specjalne. Jest to wyjątkowy dodatek do pasjpnującej rozgrywki, który zachwyca widzów.

Tandem Backflip

W 2009 roku Petr Pilat stał się pierwszym zawodnikiem, który wykonał Tandem Backflipa, czyli salto w tył na motocyklu z pasażerem. Petr do udziału w tej karkołomnej ewolucji zaprosił ówczesnego Mera Pragi – Pavla Bema. Wszystko poszło gładko i obaj panowie przeszli do historii FMX i motosportów w ogóle.
W 2013 roku wyzwanie towarzyszenia Petrowi podczas wykonywania salta w tył na motocyklu przyjęła Iwona Guzowska. Widzowie w ERGO Arenie Gdańsk/Sopot, którzy byli świadkami tego niesamowitego wyczynu, byli zachwyceni. Natomiast Iwona – wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w boksie i kickboxingu do dzisiaj wspomina ten wyczyn, jak jedno z najbardziej niesamowitych przeżyć.

W 2015 roku rozpoczął się kolejny rozdział w historii FMX. Dwie edycje konkursu „Tandem Backflip Hero“ wyłoniły laureatów, którzy kolejno najpierw na Pomorzu, a następnie w Małopolsce, wykonali z Petrem Backflipa. Była to pierwsza sytuacja, kiedy każdy miał szansę zostać gwiazdą Diverse NIGHT of the JUMPs. 21 listopada w ERGO Arenie Gdańsk/Sopot Mateusz Wieczorek wykręcił salto w tył z Petrem, nartomiast 12 marca 2016 wyczyn ten wykonał z Czechem także Jarosław Tworzydło.

Buggy Backflip

19 listopada 2016 roku w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot Gerhard Mayr udowodnił, że niemal 700 kilogramowym pojazdem Polaris RZR również można latać. Austriak wykorzystał do tego celu specjalnie skonstruowaną rampę, która wysłała go w powietrze i pozwoliła bezpiecznie wykręcić i wylądować Backflipa.

Quad Backflip

Również 19 listopada 2016 roku Patryk Siekaj dołączył do elitarnej piątki zawodników, którzy wykręcili i wylądowali salto w tył na quadzie. Wtedy jeszcze 18-letni Patryk stał się również najmłodszym zawodnikiem, który wykonał tę ewolucję. Przygotowania do tego wyczynu trwały cały sezon, ale zarówno radość zawodnika, jak i aplauz widzów pokazały, że było warto.
W 2017 roku widzowie moga spodziewać się kolejnych atrakcji dodatkowych, które nie pozwolą spokojnie wysiedzieć w miejscu. Jak zawsze Sportainment przygotowuje coś specjalnego. O szczegółach będziemy niedługo informować.