Tor w Tauron Arena


Specjalnie budowany tor na Mistrzostwa Świata Diverse NIGHT of the JUMPs składa się z wielu elementów, zazwyczaj są to 4 do 5 ramp oraz dwa ogromne lądowania. Dodatkowo każda akcja specjalna: pokazy Freestyle na quadach (QFMX), Tandem Backflip, czy skoki skuterem śnieżnym wymagają dodatkowej rampy. Aby rozpocząć budowę toru, płyta hali jest odpowiednio zabezpieczana, następnie zwożone jest 2 000 ton ziemi. Ilość ta odpowiada 80 wielkim ciężarówkom tzw. wannom. W miarę jak ziemia jest przywożona, ekipa konstrukcyjna rozprowadza ją po hali oraz buduje lądowania o wysokości około 4,5 metra. Dwie lub trzy rampy przypadają na każde lądowanie dając zawodnikom możliwość wyboru unikalnej linii przejazdu.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje ramp : 8-mka oraz 9-tka, które są wycięte z koła o promieniu odpowiednio ośmiu lub dziewięciu metrów. Rampy te moga być ustawione w odległości od 20 do 26 metrów od lądowania. Wśród ramp znajdują się również: kicker ustawiony w odległości 11 metrów od lądowania oraz od 2014 roku także quarterpipe, na którym zawodnicy mogą wykręcać nowe i bardzo trudne tricki takie jak 540-tki.
Z tylnej strony jednego z lądowań zostaje specjalnie ukształtowane wybicie, niemal pionowo do góry i w ten sposób powstaje dirtowa rampa na potrzeby konkursu Maxxis Highest Air.

Po zakończeniu zawodów potrzeba zaledwie kilkunastu godziny, aby dokonać dekonstrukcji i przywrócić płytę hali do jej poprzedniego wyglądu.

Do prac przy budowie toru wykorzystujemy maszyny z najwyższej półki: koparki, roboty, czy walce. Wszystkie dostarczane są przez naszego partnera – firmę Ramirent. Dzięki sprawnym operatorom i sprawdzonym maszynom budowa toru w TAURON Arenie Kraków zajmuje zaledwie 48 godzin.

Partner techniczny dostarcza koparki, walce i maszyny specjalne, aby można było zagwarantować zawodnikom optymalne warunki startu. Żeby jak najsprawniej rozprowadzić, a następnie sprzątnąć ziemię potrzebna jest sprawna praca zespołu konstrukcyjnego wspomaganego przez profesjonalne maszyny i sprzęt.

Wymiary toru w TAURON Arenie Kraków to 90 metrów długości i 34 metry szerokości. Dodatkowo krakowski tor zawiera sekcję supercrossową, która wykorzystana zostanie na potrzeby konkursu Race&Style.

BILETY

Bilety indywidualne do nabycia na eventim.pl. Zakup biletów grupowych/VIP prosimy o kontakt z nami.

KUP BILETBILETY GRUPOWE/VIP